گل محمدی

ساخت وبلاگ
چکیده : خواص دارویی يكي از خوشبوترين انواع گل سرخ بوده و به آن گل سرخ عطري، گل محمدي، و گل سوري هم مي&... با عنوان : گل محمدی بخوانید :

خواص دارویی
گل محمدی

يكي از خوشبوترين انواع گل سرخ بوده و به آن گل سرخ عطري، گل محمدي، و گل سوري هم مي‏گويند. گل دنبه همان گل سرخ سفيد ايراني است. همان گل درختي خوشبويي است كه در ادبيات فارسي همه جا هم‏نشين خار يا بلبل دانسته و به علت فراواني انواع آن در ايران، اين كشور با عظمت باستاني را كشور گل و بلبل لقب داده‏اند . چيدن غنچه‏هاي گل سرخ بايستي موقعي باشد كه غنچه رسيده و در شرف باز شدن است. پس از چيدن، گلبرگها را سوا میکنند و در سايه خشك کرده و بعد آن را در شيشه سر بسته نگاهداري می نمایند . بهترين گل سرخ آن است كه گلبرگ آن پس از خشك شدن كاملا قرمز بوده و طعم قابض، بوي خوش آن و خاصيت ضد عفوني كننده‏ي آن است و به همين جهت براي مسلولين داروي ارزنده‏اي مي‏باشد. گلبرگهاي گل سرخ براي درمان اسهالهاي مزمن، رفع ترشحات زنانه، اخلاط خونين و خونريزيهاي عادي تجويز مي‏شود.
گل سرخ مقوي روح، نشاط آور، ضد افسردگی و ضد عفوني كننده و مسهل خوبي است. چكاندن عصاره اون در بيني، سردرد را درمان مي‏كند. گلبرگهاي خشك شده گل سرخ ، التيام دهنده زخم است. براي پايين آوردن تب مي‏توانيد از اون استفاده كنيد. ... گل سرخ تب را پايين مي‏آورد. پاشيدن گلبرگهاي خشك آن روي زخم، آنها را ضد عفوني كرده و التيام مي‏دهد. ضماد آن را جهت درمان زگيل و لكه‏هاي جلدي و روييدن گوشت تازه و تحليل ورمها توصيه كرده‏اند.

...
نویسنده : honey بازدید : 145 تاريخ : پنجشنبه 2 آذر 1391 ساعت: 13:58